KONYA GERİ KAZANIM

Konya geri kazanım faaliyetleri gerçekleştirmek açısından birçok atığın işlenmesini sağlayacak büyük fabrikaları barındıran bir şehirdir. Genel olarak bölgede günlük, haftalık ve aylık olarak toplanan atıklar farklı kullanım amaçlarına göre sınıflandırılmakta ve bunun sonrasında tekrar kullanılabilmek açısından işlenerek geri kazandırılmaktadır. Konya'da yürütülen geri kazanım faaliyetleri sonucunda özellikle doğal kaynaklar korunmakta ve bilinçsiz tüketimin önüne geçilmektedir. Geri kazanım faaliyetleri Dünya dengesinin bozulmasını engellediği gibi hem coğrafi açıdan hem de siyasal açıdan da oldukça önemli faaliyetlerdir. Geri kazanım özellikle hammaddelerin tüketilmesinin önüne geçmekte ve enerji tasarrufu sağlamaktadır. Bunun yanı sıra ülkelerdeki atık miktarının azaltılması ve belirli atıkların yeniden hayata kazandırılması ülkenin ekonomisinin zarar görmesinin de önüne geçmektedir.

Konya Geri Kazanım ve Biokent Geri Dönüşüm

Konya Geri Kazanım faaliyetleri yürüten birçok firmaya ev sahipliği yapsa da son dönemlerde büyük bir sıçrama yaşayan Biokent Geri Dönüşüm, bölgedeki birçok fabrikayı geride bırakarak sektöründe öncü bir firma haline gelmiştir. Firmamızın bünyesinde çalışan uzman personellerle beraber büyümeye gitmesi özellikle iş yaşamında kaliteli çalışanların önemini bizlere göstermiştir.

Firmamız bünyesinde çalışan personellerimiz Konya geri dönüşüm faaliyetleri açısından bölgede toplanan atıkları kullanılabilecek alana göre sınıflandırmaktadır. Firmamız bünyesinde yapılan sınıflandırmalar kağıt, cam, çelik ve metal olarak ayrılmaktadır. Yapılan sınıflandırmalar sonucunda doğru maddenin kullanılarak Konya Geri Kazanım Faaliyetlerinin yürütülmesi için kategoriler altında materyallere göre de sınıflandırılma yapılmaktadır. Materyallere göre yapılan sınıflandırılma işlemleri geri kazanım açısından doğru maddeye ulaşmayı kolaylaştırmaktadır.

Biokent Geri Dönüşüm ve Preslenmiş Çelik Talaşı

Konya'da geri dönüşüm faaliyeti gösteren birçok firma arasında firmamızın kısa sürede büyümesini sağlayan preslenmiş çelik talaşı üretimi geri kazanım sonrasında ortaya çıkan çeliklerden yapılmaktadır. Hem endüstri sanayinde hem de inşaat sektöründe kullanımı oldukça yaygın olan Konya Preslenmiş Çelik Talaşı kısa süreler içerisinde ülke genelinde kullanılmaya başlanmıştır. Yapılan işlemlerin sayısının artması ve çalışanların özverili bir çalışma ortamı içerisinde aldıkları eğitimler sonrasında daha üst düzey çalışmaya başlaması firmamızın Preslenmiş çelik talaşı üretiminde uluslararası pazarda tanınmasında ve kısa süreler içerisinde başarı sağlamasında etkili olmuştur.